Учені розробили будматеріали, які зможуть гріти колоністів на Місяці та генерувати електрику

ESA разом з Azimut Space приступили до дослідження місячного ґрунту як матеріалу для накопичення енергії. Передбачається, що місячні камені зможуть накопичувати енергію протягом дня, а потім астронавти використають їх для обігріву обладнання майбутніх місячних колоній під час ночі, яка на природному супутнику Землі триває 14 днів.
Коли астронавти наступного разу опиняться на Місяці, їхньою метою стане зберігати постійну присутність людини на супутнику Землі, а не точкове відвідування Місяця, як у випадку з місією “Аполлон”. Однак відправлення будівельних матеріалів на супутник обійдеться дуже дорого, тому вчені досліджують локальні матеріали на предмет можливості використання під час будівництва місячної станції.
У повідомленні ESA йдеться про те, що реголіт не тільки перетворений на цеглу, а й сформований таким чином, щоб акумулювати тепло. Щоб перевірити цю гіпотезу, дослідники створили штучний порошкоподібний реголіт на основі зразків гірських порід, привезених на Землю місіями “Аполлон”.
Штучний реголіт потім був сформований у цеглу і протестований як засіб акумуляції енергії в умовах, близьких до місячних – за температури від -173 до 127 градусів Цельсія і за вкрай низького тиску.
“Використання місячного реголіту для збереження тепла на Місяці надало б нам достаток легкодоступного матеріалу. Це означає, що майбутнім мандрівникам не доведеться брати з собою багато матеріалів для будівництва із Землі – це дасть змогу прискорити будівництво постійної бази на Місяці”, – прокоментували в ESA.