Строй Тендер Консалт
 • Адрес
  Б. Васильковская, 77
 • Режим работы
  Пн - Сб 8:00 - 20:00
 • Бесплатный звонок
  067 577 73 22

New to site?


Login

Lost password? (закрыть)

Already have an account?


Signup

(закрыть)
12
Фев
«ЯКІСНОГО ЖИТЛА В УКРАЇНІ НЕДОСТАТНЬО, ТОМУ ЙОГО ПОТРІБНО БУДУВАТИ І РОБИТИ БІЛЬШ КОМФОРТНИМ ДЛЯ ПРИДБАННЯ», — ПАРЦХАЛАДЗЕ

«В Україні будується на одного мешканця в середньому біля 0,15 кв. м житла на рік. Беремо Білорусь — 0,5 кв. м на рік. Беремо Китай, де живе більше півтора мільярда людей, там — 1 кв. м на одну людину в рік будується житла. Про що це свідчить — що житло потрібно людям і його потрібно будувати. Інше питання — це купівельна спроможність громадянина. І тут ми повинні організовувати інструменти, щоб робити житло більш комфортним для придбання», — про це сказав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе у програмі «До справи» в ефірі телеканалу UA:Перший.

За його словами, у той час, коли іпотечне кредитування в Україні дуже дороге, впровадження державного лізингового житла може стати одним з таких інструментів та позитивних кроків у вирішенні квартирного питання для багатьох українців. Так Уряд України вже погодив залучення $500 млн кредиту від Китайської національної корпорації генеральних підрядів (CCEC) на реалізацію таких проектів в Україні. Впровадженням державного фінансового лізингу займається Державна іпотечна установа України.

Переваги майбутньої програми:

— відсутність першого внеску та додаткових переплат;

— суттєве спрощення процедур;

— можливість проживання відразу після підписання договору;

— та ж оплата, що і при оренді житла, але яка щомісячно зараховується у загальну вартість квартири.

Крім того, зараз обговорюється можливість введення орендного житла на державному рівні. «Хочемо запровадити орендне житло. У всій Європі від 50 до 70% всього житла — це житло орендне. Там набагато вигідніше орендувати, ніж купувати, адже при купівлі окупність цього житла — 40 років. Крім того, там є додаткові механізми, що стимулюють орендувати. Наприклад, коли підприємство орендує житло для свого співробітника і це входить в його витрати, таким чином це стимулює підприємства орендувати», — розповів заступник міністра.

Зараз Мінрегіон працює над розробкою відповідного законопроекту, який має створити ринок орендного житла та механізми його регулювання.


  Related Posts