Строй Тендер Консалт
 • Адрес
  Б. Васильковская, 77
 • Режим работы
  Пн - Сб 8:00 - 20:00
 • Бесплатный звонок
  067 577 73 22

New to site?


Login

Lost password? (закрыть)

Already have an account?


Signup

(закрыть)
29
Мар
Верховна Рада проголосувала за зрозумілі та прозорі норми для ліцензіатів

22 березня депутати Верховної Ради України у першому читанні 249 голосами підтримали законопроект №7085 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері містобудування».

Нові зміни до сфери містобудування врегулюють ліцензування господарської діяльності з будівництва об’єктів з середніми та значними наслідками – СС2 та СС3. Серед них основними є визначення повноважень органу ліцензування, визначення підстав для зупинення дії ліцензії та переліку порушень, усунення яких неможливе у процесі будівельної діяльності, визначення підстав та порядку відновлення дії зупиненої ліцензії, а також встановлення чітких термінів дій органу ліцензування по відновленню дії зупиненої ліцензії, деталізація підстав для надання суб’єкту будівельної діяльності терміну на усунення порушень, пов’язаних з додержанням ліцензійних умов.

У рамках подальшої децентралізації системи державного управління пропонується передати функції контролю за проведенням обстеження об’єктів та реалізацією заходів щодо забезпечення надійності та безпеки під час їх експлуатації виконавчим органам сільських, селищних, міських рад.

Такі зміни дозволять місцевій владі контролювати повний «життєвий» цикл будівель та споруд: від виділення земельної ділянки, видачі містобудівних умов та обмежень щодо її забудови, дозволу на початок будівництва і прийняття готового об’єкта в експлуатацію до забезпечення надійності та безпеки будівель під час усього періоду їх існування.

Крім того, на сьогодні в Україні на законодавчому рівні неврегульований єдиний порядок присвоєння адреси об’єкту будівництва, що негативно впливає на позицію України у рейтингу легкості ведення бізнесу Світового банку «Doing Business».

Після ухвалення закону № 7085 адреса добудованому об’єкту буде присвоюватися за 5 робочих днів з дня отримання повідомлення від органу держархбудконтролю про реєстрацію декларації про готовність об’єкта до експлуатації або видачі відповідного сертифіката


  Related Posts