Строй Тендер Консалт
 • Адрес
  Б. Васильковская, 77
 • Режим работы
  Пн - Сб 8:00 - 20:00
 • Бесплатный звонок
  067 577 73 22

New to site?


Login

Lost password? (закрыть)

Already have an account?


Signup

(закрыть)
04
Апр
В Україні хочуть реформувати ДАБІ: яким буде механізм

КБУ спільно з URE Club пропонують механізм ефективного реформування ДАБІ.

Про це на засіданні Комітету з питань права «Українського клубу нерухомості» повідомив виконавчий директор Конфедерації будівельників України (КБУ) Віталій Грусевич.

За його словами, найбільш важливим для оптимізації роботи Державної архітектурно-будівельної інспекції України є 3 головні напрямки: розробити й затвердити нові технологічні карти надання адміністративних послуг з отримання дозвільної документації на будівництво, провести реформу відповідальності працівників ДАБІ — усі документи повинні бути розглянуті й підписані відповідальними виконавцями, зазначеними в технологічних картах адміністративної послуги, а також трансформування діяльності ДАБІ в автоматизовану й публічну систему.

«Нині ДАБІ, всупереч законодавству, під виглядом надання суто адміністративних послуг, виконує функції контролю будівництва на етапі отримання дозвільної документації, тобто тоді, коли ще, по суті нічого контролювати. Повноваження контролю в працівників ДАБІ виникають тільки після отримання забудовником права на будівництво, а не на стадії оформлення дозволу на ведення будівельних робіт», — сказав Віталій Грусевич.

«На рахунок технологічного процесу: КБУ вивчив наявну затверджену технологічну карту адміністративної послуги отримання дозволу на початок будівельних робіт. Але що ми побачили в ній? Лише 3 пункти: 1) Документи взяв, 2) Документи розглянув, 3) Рішення видав», — розповів експерт.

Віталій Грусевич повідомив, що «КБУ розробила пропозиції з деталізацією всього необхідного технологічного процесу видачі дозволу на виконання будівельних робіт, починаючи від прийняття документів до перевірки першим заступником ДАБІ своєчасності розгляду заяви у видачі дозвільної документації в системі «ПРОЗОРА ДАБІ».

Керівник Комітету з питань права «Українського клубу нерухомості» Владислав Кисіль зазначив, що Клуб готовий взяти активну участь у розробці технологічних карт і пропозицій оптимізації надання адміністративних послуг ДАБІ. Водночас експерт звернув увагу на те, що важливим також є проведення всебічної ревізії повноважень ДАБІ, у результаті якої, цілком можливі зміни в організаційній структурі цього органу.

«В останні роки ДАБІ перетворилося в «Левіафана», який прагне контролювати занадто багато. Заразом інституційні можливості здійснювати цей контроль досить обмежені. Про що говорити, якщо навіть у центральному апараті відсутня система електронного документообігу та наявна недосконалість процесів надання адміністративних послуг. Виходом зі сформованої ситуації є істотне скорочення можливостей Державної архітектурно-будівельної інспекції та зміна її організаційної структури», — сказав Владислав Кисіль.


  Related Posts