Строй Тендер Консалт
 • Адрес
  Б. Васильковская, 77
 • Режим работы
  Пн - Сб 8:00 - 20:00
 • Бесплатный звонок
  067 577 73 22

New to site?


Login

Lost password? (закрыть)

Already have an account?


Signup

(закрыть)
26
Окт
У Нацбанку заявили про тенденцію до зменшення нової пропозиції житла в Україні
Обсяг прийнятого в експлуатацію житла у багатоквартирних будинках у Києві у І півріччі 2018 року скоротився на 67% рік до року.

Такою думкою про стан ринку нерухомості в Україні поділились у VoxUkraine Наталія Задерей та Олена Артеменко з департаменту фінансової стабільності НБУ.

«У І півріччі 2018 обсяг прийнятого в експлуатацію житла у багатоквартирних будинках в Києві скоротився на 67% рік до року (що частково пояснюється нетипово високою базою порівняння). Істотно скоротилася кількість дозволів на будівництво, що може передвіщати тенденцію до зменшення нової пропозиції. У той же час середня ціна квадратного метра на первинному ринку за підсумками серпня в гривні виросла на 9% рік до року, а в доларовому еквіваленті практично не змінюється (-0,6% рік до року)», — йдеться в матеріалі.

Все це відбувається на тлі зміни регулювання галузі. Так, із 1 вересня набрали чинності нові Державні будівельні норми, що затверджені Мінрегіонбудом та покликані підвищити якість будівництва і запобігти хаотичній забудові без розвитку інфраструктури. Зокрема, обмежується щільність забудови до 540 осіб на гектар і допустимий відсоток забудови ділянки залежно від висотності будинків, обмежується висотність залежно від чисельності населення у населених пунктах.

У Києві про співвідношення попиту і пропозиції можна робити висновки тільки за непрямою ознакою — динамікою цін. Навіть якщо зростання пропозиції істотно сповільниться через зниження рентабельності і посилення регулювання, це не означає негайного зростання цін. На ринку є запас пропозиції, як у вигляді непроданих забудовниками квартир, так і у вигляді квартир, придбаних з інвестиційною метою. За останні роки сформувався прошарок рантьє, які в значних кількостях купують квартири у новобудовах під оренду або перепродаж у майбутньому. Інвестиційний попит формують як забезпечені українські громадяни, для яких інвестиції у житло — альтернатива депозитам в іноземній валюті, так і іноземні покупці. Цей попит зараз означає відкладену пропозицію у майбутньому, тобто тиск на ціни у бік зниження.

Однак, якщо зростання пропозиції й надалі відбуватиметься швидше ніж попиту, то, на думку аналітиків, зростуть ризики окремих забудовників. Такий сценарій передбачає ризики як в економічній площині (зниження вартості застав, ризики невиконання зобов’язань), так щодо спроможності інфраструктури (посилення проблеми заторів, навантаження на інженерні мережі), особливо якщо не будуть дотримуватися містобудівні вимоги.


  Related Posts