Строй Тендер Консалт
 • Адрес
  Б. Васильковская, 77
 • Режим работы
  Пн - Сб 8:00 - 20:00
 • Бесплатный звонок
  067 577 73 22

New to site?


Login

Lost password? (закрыть)

Already have an account?


Signup

(закрыть)
08
Апр
У Берліні хочуть націоналізувати житлові будинки, аби власники не підвищували орендну плату

В суботу мешканці Берліна вийшли на протест проти зростання цін на оренду житла: великих орендодавців хочуть попросити з міста, а житлові площі передати до міського житлового фонду.

Повідомляється, що більшість протестувальників — літні люди. Деякі з них віддають за житло 60% своєї пенсії. Раніше містяни подали до суду на власника великої німецької компанії з нерухомості Deutsche Wohnen. Їх не влаштовує те, що закон дозволяє орендодавцям підвищувати ціну на житло без істотних причин. Так, у 2017 році ціна оренди житла в Берліні зросла на 20,5% – більше, ніж будь-де в світі, повідомляє видання.

В Конституції Німеччини, яку затвердили ще до повного переходу на ринкову економіку, йдеться, що «земля, природні ресурси та засоби виробництва заради націоналізації можуть бути передані у громадську власність та інші форми громадського підприємництва згідно з законом, що передбачає характер та розмір компенсації». Один з активістів повідомив The Guardian, що цей пункт ніколи не використовувався для розв’язання житлових питань містян, проте дозволяв місту позбутися землевласника заради будівництва інфраструктурного об’єкта.

Якщо активісти зберуть 190 тисяч підписів під петицією, то проблему з житлом буде визнано юридичним прецедентом у правах людини. Це дозволить провести референдум у 2020 році. Повідомляється, що 44% берлінців вважають націоналізацію житла розумною мірою, а не погоджуються з цим 39%.


  Related Posts