Строй Тендер Консалт
 • Адрес
  Б. Васильковская, 77
 • Режим работы
  Пн - Сб 8:00 - 20:00
 • Бесплатный звонок
  067 577 73 22

New to site?


Login

Lost password? (закрыть)

Already have an account?


Signup

(закрыть)
17
Май
Створення доступності інфраструктури для осіб з інвалідністю – спільне завдання центральної та місцевої влади, – Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев

Безбар’єрність – ознака цивілізованого суспільства і завдяки оновленому містобудівному законодавству Україна суттєво просунулася в цьому напрямку. Про це сказав Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев 16 травня під час засідання Громадської ради при Державній архітектурно-будівельній інспекції України.

«Сьогодні при введенні об’єктів в експлуатацію Держархбудінспекція не просто реєструє документи, а має повноваження перевіряти їх на якість та безпечність, доступність та зручність інфраструктури для людей з інвалідністю. Якщо ці вимоги не дотримані, об’єкт не буде прийнятий в експлуатацію. І це наша принципова позиція», – наголосив Олексій Кудрявцев.

img_7437

На актуальності питання доступності об’єктів транспортної, соціальної, медичної інфраструктури в регіонах наголосив і Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Адміністрації Президента України Валерій Сушкевич.

«В результаті реформ, у тому числі в рамках децентралізації, в регіонах з’явилися значні кошти, які місцевими органами влади не завжди оперативно використовуються, а коли використовуються, то подекуди, замість забезпечення універсального дизайну, на об’єктах створюються нові бар’єри для людей з інвалідністю»– зазначив він.

На його думку, зміни в законодавстві, що відбулися з приводу децентралізації повноважень держархбудконтролю, потребують певного перегляду та вдосконалення:

«Місцеві органи, яким передано повноваження держархбудконтролю, ще слабкі в адмініструванні інспекційної роботи. Внаслідок цього вони особливо в питаннях, які стосуються людей з інвалідністю, допускають непрофесійні рішення або взагалі бездіють. При цьому вони важко дослухаються до рішень Уряду та Держархбудінспекції, а все вирішують самі та не завжди відповідно до чинного законодавства».

Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю також звернувся до членів Громадської ради вносити свої пропозиції та зауваження до проекту Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку сприяння проведенню громадської експертизи архітектурної доступності будівель і приміщень, в яких здійснюють (здійснюватимуть) свою діяльність та надання послуг населенню бюджетні установи, та прилеглої до них території».

Наостанок Валерій Сушкевич подякував дорадчому органу Держархбудінспекції за роботу:

«Ви забезпечили комунікацію громадянського суспільства України в сфері прав людей з інвалідністю і такої важливої інституції як ДАБІ».

img_7511

«Громадська рада завжди була тим органом, який бачить проблеми будівельної галузі з боку та допомагає Держархбудінспекції вирішувати їх оперативно та ефективно. Разом ми створюємо той простір і те бачення Державної архітектурно-будівельної інспекції України, яке є сьогодні, а саме – адміністративно-консультативного органу, що працює для людей і з людьми», – підсумував Голова Держархбудінспекції.


  Related Posts