Строй Тендер Консалт
 • Адрес
  Б. Васильковская, 77
 • Режим работы
  Пн - Сб 8:00 - 20:00
 • Бесплатный звонок
  067 577 73 22

New to site?


Login

Lost password? (закрыть)

Already have an account?


Signup

(закрыть)
21
Авг
Мінрегіон має намір позбутися хрущовок

Міністерство чекає на законопроект, яке вже розробляється науково-дослідним інститутом

Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «Діпромісто» імені Ю.М.Білоконя працює над першою редакцією нового законопроекту, який дозволить розпочати реконструкцію застарілого житла, повідомляє  Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України з посиланням на заступника міністра Лева Парцхаладзе.

Законопроект, зокрема, повинен вирішити питання порядку (першість відселення чи будівництва житла), проценту компенсації за збільшення площі нової квартири, оскільки основним завданням є захист інтересів громадян, що проживають у такому житлі, та гарантію їх комфорту та безпеки під час реалізації програми.

Наразі, Закон «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду» вимагає обов’язкової згоди 100% мешканців будинку на проведення реконструкції такого житла, що робить неможливою реалізацію реновації.

«У 2006 році в Україні був розроблений закон щодо реконструкції застарілого житла, так званих «хрущовок». Проте на практиці реновація таких будинків з того часу так і не відбулася через недосконале законодавство, зокрема, прописану обов’язкову згоду 100% жителів будинків на проведення майбутньої реконструкції. У реальних умовах сьогодні це практично неможливо», – сказав він.

На даний момент розглядається 2 варіанти фінансування майбутньої програми – за кошти місцевих бюджетів або інвесторів.

«Важливо зрозуміти, яким шляхом потрібно йти в тому чи іншому випадку – реконструкція чи знесення. Адже не всюди потрібно зносити будинки і будувати нові. Це має вирішувати місцева влада і в залежності від цього має також вирішуватися питання фінансування», – підкреслив Парцхаладзе.


  Related Posts