Строй Тендер Консалт
 • Адрес
  Б. Васильковская, 77
 • Режим работы
  Пн - Сб 8:00 - 20:00
 • Бесплатный звонок
  067 577 73 22

New to site?


Login

Lost password? (закрыть)

Already have an account?


Signup

(закрыть)
28
Сен
ДАБІ йде на зустріч кожному: як легалізувати самобудови за спрощеним механізмом

На сьогоднішній день через необізнаність, територіальну недоступність або просто небажання кількість самочинно побудованих українцями об’єктів досягла нових масштабів. Для того, щоб вирішити цю проблему на державному рівні з вересня почав діяти новий термін «будівельної амністії». Такими словами розпочалася регіональна нарада із забудовниками, уповноваженими органами з питань містобудування та архітектури, сертифікованими інженерами з технічної інвентаризації у Чернівецькій обласній державній адміністрації.

У заході взяли участь Заступник голови Чернівецької ОДА Ігор Богатирець, начальник Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Чернівецькій області Денис Гаврилюк, в.о. начальника Управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури і головного архітектора області Володимир Заверуха, представники органів ДСНС та новоутворених органів державного архітектурно-будівельного контролю.

Заступник голови Чернівецької ОДА Ігор Богатирець наголосив, що право на житло є абсолютним правом кожної особи й для реалізації даного права держава всіляко сприяє всім громадянам. «Будівельна амністія» є дуже важливим кроком на зустріч людям, які не одразу оформили дозвільні документи на будівництво.

За словами в.о. головного архітектора області, більшість громадян вважають, що якщо вони є власниками будинку, то можуть добудовувати та переплановувати будинок на власний розсуд, без відповідних дозвільних документів. Така впевненість і необачливість може призвести до того, що вони не зможуть ні продати, ні подарувати його.

«Аби завадити такій ситуації «будівельна амністія» почала впроваджуватись та дає свої перші позитивні результати вже сьогодні. Сприяння у її практичній реалізації є чи не основною ціллю органів держархбудконтролю станом на даний час», – наголосив начальник Управління ДАБІ у Чернівецькій області Денис Гаврилюк.

Учасників заходу також ознайомили з правовими та організаційними положеннями Порядку Мінрегіону № 158. Зокрема щодо практичної реалізації забудовниками свого права на узаконення самочинного будівництва.

Як зазначила головний інспектор будівельного нагляду Управління ДАБІ у Чернівецькій області Ганна Маліцька, Держархбудінспекція готова у найкоротші терміни допомогти людям в оформленні дозвільних документів:

«Ми йдемо на зустріч кожному: як простим селянам, так й представникам малого бізнесу – власникам фермерських господарств. Ми готові консультувати людей у кожному конкретному випадку та надавати в межах компетенції відповідні роз’яснення».

Практична складова реалізації положень зазначеного Порядку викликала чимало запитань. До жвавої дискусії долучилися як уповноважені органи з питань містобудування та архітектури, так і сертифіковані інженери з технічної інвентаризації.

Наостанок начальник Управління ДАБІ у Чернівецькій області Денис Гаврилюк ознайомив всіх з новою онлайн-платформою «Прозора ДАБІ», яка дозволить показати всю ланку проходження документів забудовником, зокрема, шляхом отримання в режимі реального часу вхідного номеру та дати реєстрації звернення, а також кінцевого терміну розгляду звернення та результату:

«Будівельний процес є запорукою розвитку і ми будемо його всіляко підтримувати. Держархбудінспекція робить ще один крок для переведення своєї діяльності у публічну площину. Система «Прозора ДАБІ» є черговим кроком Держархбудінспекції до оптимізації свої діяльності».


  Related Posts